HOME

STATUTI
KĖSHILLI DREJTUES
AKTIVITETE
FINANCA
NDERMARRJE
LAJMĖRIME PUNĖ
SHTYPI
FĖMIJĖT
GJUHA SHQIPE
GAZETA "SCANDERBEG"
 
 
SKĖNDERBEU

LINKS

SHQIPĖRIA ONLINE
ITALIA ONLINE

Kontakt

 Mė 27 Korrik 2006 njė grup shokėsh qė ndajnė shumė ide tė perbashkėta u mblodhėn pėr tė themeluar shoqatėn “SCANDERBEG”. Njė emėr qė na bėn krenar pėr origjinalitetin dhe pastėrėsinė, pėr mesazhin qė na trasmeton edhe sot “BASHKIMI BĖN FUQINĖ”.
Me bashkuar njerėzit, familjet, tė rinjtė qė tė ndihmohemi nga njėri tetri – ėshtė sfida kryesore e themeluesve tė shoqatės qė ēdo ditė mbushin rrallet tona. Nė kėtė moment kemi mbėshtetjen e fuqishme tė shumė personaliteteve italiane si rregjizori famoz Mario Lanfranchi, Administratori i komunes Parma Massimo Pinardi, fotografi famoz Edoardo Fornaciari , don Evio Busani etj. Kemi mbėshtėtjen e lidhjes mbarė shqiptare n
ė Itali dhe kemi miqėsi me shumė shoqata simotra.

 Objektivi ynė eshtė tė ndėrtojmė njė pikė riferimi pėr komunitetin shqiptar nė Parma me 5.000 persona qė tė integrohen me komunitetin italian dhe ruajtjen e traditave tė mrekullueshme shqiptare.

Shkarko kėtu Statutin e shoqatės

Shkarko kėtu Aktin themelues
Home  | Kontakt
Copyright © 2006 SCANDERBEG - Shoqata shqiptare nė Parma - ITALI. Tė gjithė tė drejtat e rezervuara